- Reklama -magazin
HomePro ženyJak se zbavit prachu v papírenském průmyslu

Jak se zbavit prachu v papírenském průmyslu

- Advertisement -spot_img

Papírenský průmysl je jedním z průmyslových odvětví, které produkuje nejvíce prachu. Prach v papírenském průmyslu představuje značné zdravotní riziko pro pracovníky a může také negativně ovlivnit kvalitu produkce a životní prostředí.

Zdroje prachu v papírenském průmyslu jsou nejčastěji vlákna, chemické látky a také písek s prachem.

  • Vlákna

Během výroby papíru se uvolňují do ovzduší drobná vlákna buničiny.

  • Chemické látky

Papírenský průmysl používá různé chemikálie, které se mohou uvolňovat do ovzduší ve formě prachu.

  • Písek a prach

Písek a prach se do papírenského průmyslu dostávají z různých zdrojů, například z surovin a z dopravy.

Zdravotní rizika prachu

Prach v papírenském průmyslu může způsobovat různá respirační onemocnění, včetně chronické obstrukční plicní nemoci astmatu nebo dokonce rakoviny plic. Prach může také dráždit oči a kůži, vyvolávat u alergiků nepříjemné reakce nebo naopak přivodit alergie i zdravým lidem.

Metody odstraňování prachu

Mezi základní kroky prevence patří například mokré procesy, tedy vlhčení materiálů, kdy je snížena tvorba prachu. Také používání uzavřených systémů zabraňuje úniku prachu do ovzduší. Na místě je rozhodně i pravidelný úklid.

Filtrační a odsávací zařízení

Další metodou, jak se zbavit nepříjemného prachu je použití filtračních a odsávacích zařízení. Existuje mnoho typů filtračních a odsávacích zařízení, které se používají v papírenském průmyslu. Vyzkoušejte filtry, které zachycují i ty nejmenší prachové částice. Stejně tak se hodí i cyklónové odlučovače, které používají odstředivou sílu k oddělení prachových částic od vzduchu.

Další metody

Je možné vyzkoušet také pravidelné vlhčení vzduchu, protože pomáhá srážet prachové částice a snižuje jejich koncentraci v ovzduší. Osvědčila se také ionizace vzduchu, a to z důvodu, že pomáhá shlukovat prachové částice, které se pak snadněji zachycují ve filtrech.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Stay Connected

16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe

Must Read

- Advertisement -spot_img

Related News

- Advertisement -spot_img